CEO'nun mesajı

Değerli İş Ortaklarımız, Dostlarımız,

1999 yılında çıktığımız bu yolda  sizlerin desteği ve güveni ile ciddi bir ilerleme kaydettik. Sektörün öncü firması haline gelmiş olmak bizlere büyük bir sorumluluk yüklemekte. Biz bu sorumluluğu çok ciddiye alıyor ve sektörü her daim bir adım ileriye götürmek için canla başla çalışıyoruz:
  1. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli ürünleri uygun fiyata sunmak için çalıştık; sektörün büyümesine katkı sağladık.
  2. Türkiye’nin ilk kuru kedi ve köpek maması fabrikasını kurduk. 
  3. Kendimize ait Champion, Goody markalarını yarattık. Tüketicimizi Türk markaları ile tanıştırdık ve onları piyasada lider konumlara getirdik.
  4. Sadece ithalata dayalı olan bir sektörü, üretim yapar hale getirdikten sonra ihracat  yapar hale getirdik.
  5. 2010-2015 yılları arasında 14 ülkede 80'den fazla şirket yatırımı bulunan Amerikan yatırım fonu "Riverside" ile yabancı sermaye ortaklığı yaptık. Ülkemize bu sektör için ilk ve tek yabancı sermayeyi getiren firma olduk.
  6. Üretimimiz artık yetmemeye başlayınca 2. büyük fabrika yatırımımıza başladık ve tamamladık. Kapasitemizi 4 katına çıkararak 30.000 ton/yıla çıkardık. En son teknolojiye sahip tesislerimizde ürünlerimiz tam otomatik olarak el değmeden üretilmekte ve paketlenmektedir.
  7. Türkiye üzerinde 3.000 noktaya dağıtım yapan bir satış ve dağıtım ağı oluşturduk. Ürünlerimizi Türkiye içinde en geç 24 saat gibi bir sürede teslim edebilecek bir lojistik altyapısı geliştirdik.
  8. En önemlisi ise yarattığımız Goody markası ile en iyi fiyat/kalite dengesini sunarak binlerce evcil dostumuzun ekonomik ve kaliteli mama ile beslenmesini sağladık.

Biz evcil hayvanların sahipleri ile uzun, mutlu ve sağlıklı beraberlikler geçirmesi için çabalıyoruz ve bu amaç doğrultusunda da iş yaptığımız herkesi memnun etmek istiyoruz. Sizlerle uyum içerisinde çalışmaya devam ettiğimize göre bu konuda başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Yeni yatırımlarımızla ve kendi markalarımıza vereceğimiz destekle Tropikal Pet’i sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sektörünün örnek gösterilen firmaları arasına sokmayı hedeflemekteyiz. Müşteri memnuniyeti ve karşılıklı güvene dayalı yönetim anlayışımız bugüne kadar hedeflerimizi gerçekleştirmede bize rehber oldu. Amacımız ülkemize ve hizmet verdiğimiz sektöre katma değer yaratan, yenilikçi, lider, “kazan – kazan” fikrine dayalı iş ilişkileri ve müşteri odaklı yaklaşım ile Tropikal Pet’i sizlerle beraber daha güçlü konuma getirmektir.

Beraber çıktığımız bu yolda siz iş ortaklarımızın güveni ve desteği bizlerin en büyük sermayesi ve ilham kaynağı olmaya devam edecektir.
 
Saygılarımla,
İzzet Saban – CEO